Badanie skuteczności biocydów

  • wykrywanie działania biostatycznego lub biobójczego
  • ustalanie stężeń biobójczych
  • porównywanie efektywności biocydów
  • ocena właściwości bakteriostatycznych, grzybostatycznych, algostatycznych
  • ocena właściwości antybakteryjnych
  • ocena właściwości przeciwgrzybiczych, pleśniobójczych i drożdżobójczych

 

M&R LAB stosuje następujące badania:

 

ASTM E1839

Badanie skuteczności slimicydów stosowanych w przemyśle papierniczym.
Procedura pozwala określić stężenia bójcze do zwalczania śluzów bakteryjnych i grzybowych w systemach technologicznych produkcji papieru i podobnych technologiach z układami wodnymi.

Badania skuteczności biocydów

 

ASTM E723

Ocena skuteczność bakteriobójczych środków przeciwdrobnoustrojowych jako środków konserwujących dla układów i produktów na bazie wody stosowanych w przemyśle papierniczym.
Metoda pozwala indywidualnie dobrać biocyd do zanieczyszczeń mikrobiologicznych obecnych w liniach produkcyjnych stwarzających bieżące problemy użytkowe.

 

ASTM E875

Ocena skuteczności środków konserwujących zapobiegających psuciu produktów wodnych wobec grzybów pleśniowych (Aspergillus niger, Penicillium pinophalum, Trichoderma virens) oraz drożdżakowatych (Candida albicans oraz Saccharomyces cerevisiae).

 

ASTM E645

Ocena skuteczności biocydów stosowanych w systemach wody chłodzącej dla środków chemicznych: algicydów, bakteriocydów i fungicydów, które są wykorzystywane do kontrolowania wzrostu bakterii w systemach wody chłodzącej.W badaniu określane jest minimalne stężenie bicydów, które zapobiegają powstawaniu biofilmu w wodzie chłodzącej.

Lokalizacja

M&R LAB
Microbiology & Research
Lipnik 2,
63-507 Kobyla Góra
Tel.
    +48 695 560 570
  
E-mail:
        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.