Aktywność antybakteryjna materiałów fotokatalitycznych

W ostatnich latach szczególnie rozwija się praktyczne zastosowanie fotokatalizatorów, zarówno w wykorzystaniu wewnętrznym jak i zewnętrznym. Wśród materiałów fotokatalitycznych spotyka się ceramikę, szkło, beton, farby, tworzywa sztuczne, papier itp. Takie materiały wytwarza się przez powlekanie lub włączenie fotokatalizatora w strukturę materiału. W większości przypadków aktywnym fotokatalizatorem jest ditlenek tytanu (TiO2).

Laboratorium M&R LAB prowadzi badania wg BS ISO 27447:2009, które pozwala ustalić i ocenić bakteriobójczą skuteczność testowanego materiału zawierającego fotokatalizator. Metoda może być zastosowana do badania materiałów w formie płaskich arkuszy, płyt lub gładkich tkanin. W badaniu stosuje się ocenę ograniczenia wzrostu 3 szczepów bakterii pod wpływem działania promienia światła ultrafioletowego UV-A o odpowiedniej długości fali. Istnieje możliwość sprawdzenia skuteczności bakteriobójczej i grzybobójczej po wybranym czasie naświetlania. W podobnych warunkach prowadzimy ocenę działania grzybobójczego zgodnie z BS ISO 13125:2013. Wykonujemy badania ze szczepami testowymi podanymi w metodach badawczych lub proponujemy odpowiednie do obszaru zastosowania materiału.

Zapraszamy do kontaktu: M&R LAB, dr Renata Szczygłowska, tel. +48 695 560 570

Aktywność antybakteryjna materiałów fotokatalitycznych

Lokalizacja

M&R LAB
Microbiology & Research
Lipnik 2,
63-507 Kobyla Góra
Tel.
    +48 695 560 570
  
E-mail:
        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.