Badania mikrobiologiczne chemii budowlanej i materiałów przemysłowych

Działanie antybakteryjne, przeciwpleśniowe i przeciwglonowe to cechy materiałów przemysłowych oraz produktów branży budowlanej, które zapobiegają procesom korozji biologicznej.

M&R LAB prowadzi specjalistyczne badania mikrobiologiczne dla chemii specjalnej, budowlanej, tworzyw sztucznych, tekstyliów i innych materiałów przemysłowych w celu rejestracji produktów biobójczych.

Biodeterioracja jest procesem związanym z wszechstronną obecnością bakterii i grzybów, które poprzez swoją aktywność na drodze asymilacji i dysymilacji metabolicznej wywołują degradację materiałów przemysłowych i produktów użytkowych. W warunkach zewnętrznych taką aktywność wykazują również glony, mszaki, porosty. Zapobieganie biodegradacji polega na odpowiedniej konserwacji materiałów przemysłowych lub zastosowaniu technologii, w wyniku której produkt uzyska pożądaną odporność mikrobiologiczną. Podczas rozmowy z portalem oknonet.pl dr Renata Szczygłowska przedstawia możliwości badań mikrobiologicznych wykonywanych przez M&R LAB dla przemysłu.

Zapraszamy do lektury: https://oknonet.pl/testnews/news,951c66f6ceba381a2e38.html

 

badania mikrobiologiczne chemii budowlanej

Fot. Zarodniki Aspergillus niger biorące udział w biodeterioracji większości materiałów, używane do oceny skuteczności konserwacji i działania przeciwgrzybiczego produktów.

Lokalizacja

M&R LAB
Microbiology & Research
Lipnik 2,
63-507 Kobyla Góra
Tel.
    +48 695 560 570
  
E-mail:
        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.