Efektywność bakteriobójcza nanocząstek srebra

Efektywność bakteriobójcza nanocząstek srebra

Fot. Destrukcja komórek Pseudomonas aeruginosa ATCC 15442 pod wpływem nanocząstek srebra (AFM – powiększenie  45000X)

Specjalizujemy się w badaniach pozwalających ustalić MIC, MBC oraz efektywność biobójczą różnych produktów i nowych technologii. Oceniamy właściwości bakteriobójcze i przeciwgrzybicze naturalnych ekstraktów, substancji czynnych w tym srebra, miedzi, nanocząstek srebra, złota, miedzi oraz nanometrycznych tlenków, w tym tlenku miedzi i cynku wobec bakterii oraz grzybów w różnych warunkach. Efektywność bakteriobójcza i grzybobójcza może dotyczyć testowanych technologii wraz z symulacją zastosowań związanych z warunkami niskiego i/lub wysokiego obciążenia.

Prowadzimy również badania produktów biobójczych, takich jak: antybakteryjne produkty medyczne, antybakteryjne folie, polimery odporne mikrobiologicznie, środki konserwujące o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym, przeciwglonowym. Oceniamy skuteczność antybakteryjną i przeciwgrzybiczą farb oraz produktów konserwujących do nanoszenia w formie powłoki pozwalających stworzyć właściwości antybakteryjne lub antygrzybiczne na powierzchni aluminiowej, metalowej, malowanej, gumowej, skórzanej. Sprawdzamy wykończenia nadające właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze wyrobów tekstylnych.

Duże doświadczenie naukowo-badawcze w dziedzinie mikrobiologii technicznej oraz wiedza z zakresu biodeterioracji pozwala na udział w projektach oraz współpracę podczas kompleksowej realizacji badań.

Zapraszamy do kontaktu: M&R LAB, dr Renata Szczygłowska, tel. + 48 695 560 570

 

Lokalizacja

M&R LAB
Microbiology & Research
Lipnik 2,
63-507 Kobyla Góra
Tel.
    +48 695 560 570
  
E-mail:
        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.